Unit Conditions
| Battery Health | N/A |
| used Duration | N/A |
| Scratches | No Scratches |
| Box | With Box |
| dents | No Dents |
| sim Variant | Dual SIM |
| Accessories With Device | N/A |
Realme 11 pro 12/512Pre-owned
Astral Black| official| 512GB
৳26999 Tk
The Realme 11 Pro features a large 6.7-inch AMOLED display, powerful MediaTek Dimensity 7050 chipset, and a massive 12GB RAM with 512GB storage. It offers a premium camera experience with a 100 MP main sensor and a 5000 mAh battery for long-lasting performance.
Status :
Stock Available
Warranty :
7 days replacement guaranty 6 month service warranty
512GB
12GB
Region:official
specifications
| Display Size | 6.7 inches |
| Display Type | AMOLED, 120Hz refresh rate |
| Display Resolution | 2412 x 1080 pixels, 394 PPI |
| Dimensions | 161.6 x 73.9 x 8.2 mm |
| Weight | 190 grams |
| SIM | Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by) |
| OS | Android 13, Realme UI 4.0 |
| Chipset | MediaTek Dimensity 7050 (6 nm) |
| Network | 5G, LTE, HSPA+ |
| Memory | 12GB RAM, 512GB internal storage (expandable via microSD) |
| Main Camera | 100 MP (Wide) + 2 MP (Depth) |
| Selfie Camera | 32 MP |
| Sensors | Fingerprint (under display), accelerometer, proximity, gyroscope, compass |
| Battery Info | 5000 mAh, 67W SuperVOOC fast charging |
| Other Features / Info | HDR, 3.5mm jack, USB Type-C, Dual stereo speakers, NFC |



